Статуси за темою:

Як пройти кордон?

Дуже цікаве питання! Напевно, люди думають, що ми це робимо нелегально, пробираючись через зарості й кущі, ховаючись від прикордонників в горах, ризикуючи бути підстреленими! Але в сучасному світі все набагато простіше! Найважливіше що вам потрібно щоб потрапити в іншу країну – це закордонний паспорт, який можна зробити за місцем прописки або за місцем проживання (залежно від законодавства вашої країни). Набір документів досить стандартний – можете подивитися в Інтернеті або запитати в паспортному столі. Чекати також довго не треба – від декількох днів ( коштує дорожче ) до декількох тижнів (найдешевший варіант). Потім перш ніж збиратися в яку-небудь країну треба дізнатися, що вам потрібно для потрапляння в неї. І все залежить від вашого громадянства, адже, наприклад, громадянам Ізраїлю неможливо потрапити до більшості мусульманських країн, а от для Українців існує безліч безвізових країн. Також є багато країн, де візу ставлять по прильоту або прямо на кордоні, тобто ніяких документів крім паспорта зазвичай не вимагають.

Як пройти кордон?

Що ж робити, якщо віза вам необхідна? Якщо ви в країну збираєтеся потрапляти на літаку або це перша країна у вашому маршруті, то робити візу вам доведеться ще на батьківщині, що часто буває не дуже легко. Адже набагато простіше робити візи вже по дорозі в сусідній країні. Наприклад, в Росії ми зробили китайську візу без особливих проблем і не дорого, а з України було б набагато незручніше займатися такою справою. Також, майже нереально самому зробити в Україні візу в Іран, а от у Туреччині ( місто Трабзон ) це займе всього кілька годин без будь-яких додаткових папірців. Але це все треба дізнаватися індивідуально під кожну країну, так як, наприклад, з Індії неможливо зробити пакистанську візу, через що документи потрібно відправляти спочатку на батьківщину в посольство Пакистану у вас в країні, а потім готова віза повинна знову прилетіти до вас у Індію. Проробити всі ці операції, шукати людей, які готові передати документи і подати їх до посольства, жити в чужій країні весь цей час без паспорта досить невеселе заняття, тому такі візи краще робити ще вдома якщо дозволяють терміни.

Так, візи даються на різний період перебування – від декількох годин ( транзитні ) до багатьох місяців або навіть років. Бувають туристичні, бізнесові, студентські, транзитні, гостьові, робочі та інші види віз. Для отримання кожної з них потрібні різні документи, наприклад, для робочої – документи про компанію, яка приймає вас на роботу, договір про працевлаштування і багато іншого, для студентської – документи, які підтверджують, що ви їдете навчається в країні, для гостьової – заява від людини, яка бере на себе всю відповідальність за ваше перебування в країні і т.д.

Візу можна зробити самому, а можна через агентство. Самому виходить дешевше, але для цього треба час на те, щоб розібратися з потрібними документами, їх підготувати і занести в посольство. Агентства ж зроблять все самі, але заберуть у вас гроші за свою роботу.

Візи до деяких країн отримати дуже легко, а в деякі – не дуже. Наприклад, якщо ми захочемо поїхати до Австралії, то нам буде потрібно безліч папірців для того, щоб довести, що ми їдемо в країну не на все життя, а збираємося повернутися після закінчення візи на Батьківщину. Це може бути довідка з роботи, майно, насіння, машина і т.д. Також потрібна довідка про доходи, яка теж запевняє їх, що ви будете витрачати достатньо грошей в їхній країні і що ви їдете туди не шукати нелегальну роботу. Такі заморочки зазвичай тільки у багатих країн, а більшість же країн світу більш прості у візових справах.

Насправді, є безліч безвізових країн, які можна відвідувати безкоштовно. Але деякі з них вимагають реєстрацію. Це означає, що кілька перших днів у країні ви можете перебувати без проблем, а потім вам потрібно зробити реєстрацію, яка вказує ваше місце проживання. Тобто треба оселитися або в готелі, або у когось вдома. У першому випадку вам нічого не треба робити, готель, швидше за все сам про все подбати і зробить реєстрацію замість вас. Якщо ж ви живете в гостях у місцевого населення, то людина, яка вас приймає повинна піти в міліцію з вашим паспортом і вже там зробити потрібний папірець. Реєстрація буває платною і безкоштовною. Наприклад, в Узбекистані можна бути без неї тільки 3 дні + 2 вихідних дні, реєстрація – 5 доларів. Для того, щоб не платити цю суму можна залишати країну і в’їжджати в неї знову. Так, з Узбекистану можна спокійно виїхати до Казахстану, Таджикистан або Киргизстан. Через хвилину можна знову повернутися в країну. Це нормально, митники це розуміють.

Коли ми в’їжджали в Таджикистан, начальник митниці нам сказав, що українцям в цій країні не потрібна реєстрація і можна перебувати там 30 днів. Ми навіть повірили, так як він сказав, що це тільки недавно ввели таке становище. Потім ми запитали в поліції і виявилося, що в Таджикистані можна перебувати 5 днів + 2 вихідних. Якщо ви збираєтеся їхати на Памір, крім реєстрації треба тут ще й дозвіл, який дозволяє вам знаходитися в цій зоні. Його не завжди перевіряють, але якщо попадетеся на злого мента, здеруть штраф.

Будучи в Китаї вже 2 місяці і ночуючи кожного разу у місцевих, ми дуже здивувалися коли в місті Шангрі- Ла наш хостер запропонував зареєструвати нас в поліції. Напевно, це було через близькість Тибету.

Тому потрібно дізнаватися інформацію про країну, яку хочете відвідати ще вдома, риючись з різних форумів, запитуючи у людей, які там вже були, дізнаючись на головному сайті посольства цієї країни. Потім ще раз варто запитати на кордоні. Так, нас запевняли друзі, що в Казахстані можна бути тільки 5 днів + 2 вихідних, але на кордоні нам сказали, що це правило діє тільки для Росії, а так як ми з України, то ми можемо перебувати в країні 90 днів без реєстрації. ( Але й ця інформація вже застаріла. Віднедавна росіянам також можна перебувати в Казахстані без реєстрації).

Також варто враховувати той факт, що візові та безвізові країни залежить від вашого громадянства. І, наприклад, якщо у вас паспорт не російський, а, наприклад, український, то ви можете помилково подумати, що раз раніше це була одна країна, то і відносини з іншими країнами та їх візові особливості будуть такими ж як і у Росії. Але це не так. Наприклад, ще рік тому Грузія була візової для Росії і безвізової для України, а Туреччина, навпаки, візової для України і безвізової для Росії. Тепер в обидві ці прекрасні країни ми всі можемо в’їжджати без віз.

Також і з Монголією – для росіян – вона візова, та ще й важкодоступна і дорога, а для українців – безвізова. А ось країни Південно -Східної Азії для Росії все безвізові, а для України – візові, правда візу можна ставити прямо на кордоні.

Ось так! Тема дуже широка і говорити про неї можна вічно, так як все змінюється в світі, якісь країни відкриваються, якісь, навпаки, закривають свої кордони. Тому, коли ви збираєтеся в країну, читайте, дізнавайтесь про візові особливості наперед, запитуйте людей, які там були недавно, тому що інформація швидко застаріває, світ змінюється!

А як ви проходите кордони?

Джерело: Українські статуси
Читайте також:

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

captcha