Статуси за темою:

Абсурдні і шкідливі методи лікування

Абсурдні шкідливі стереотипи

10 найабсурдніших речей, колись вважалися корисними …

Протягом усієї своєї історії людство не припиняє пошуки нових способів лікувати хвороби, довше жити, краще виглядати і взагалі підтримувати себе в хорошій формі. Такий фанатичний потяг до нового, народжує велику кількість стереотипів, що сприймаються цілими поколіннями, як факт, проте з часом розвіюються і набувають абсолютно протилежного характеру.

У нашому списку ви знайдете 10 засобів лікування, кожен з яких на певному історичному етапі вважався «чудодійним». Можливо, це буде зайвим нагадуванням про те, що не варто випробовувати на собі недостатньо перевірений засіб лікування, навіть якщо на перший погляд він здається панацеєю…

1. Ртуть

Ртуть

Популярність ртуті як лікувального засобу почалася з того, що доктор Джон Хантер (XVI століття) заявив, що за допомогою цієї речовини вилікував себе від сифілісу. Зазвичай сифіліс протікає в три стадії з періодами ремісії, які можуть тривати до двох-трьох років.

Мабуть, одну з таких ремісій Хантер і прийняв за зцілення ртуттю. Він помер від серцевого нападу під час суперечки про користь свого «чарівного» методу лікування. А його думку люди перехопили і довго не свідомо себе калічили…

2. Тютюн

Тютюн

Першими дію тютюну випробували на собі аборигени Нового Світу в XV столітті. Тютюн курили заради задоволення, для дезінфекції, лікування головного болю та застуди, щоб позбутися втоми … Його використовували навіть в якості анестезії. Коли тютюн завезли до Європи, його стали вважати панацеєю, і нагороджували епітетами на кшталт «свята трава» і «божественні ліки».

З XVII по початок XIX століття в Європі були популярні тютюнові клізми. А в Індії вважали тютюн корисним для зубів, що призвело до появи тютюнової зубної пасти.

Зрештою всі міфи щодо чудотворності тютюну були розвіяні, але звичка вдихати продукт горіння сухого тютюну суспільство травмує до сьогодні!

3. Лоботомія

Лоботомія

Перші операції по розтину частки головного мозку людини були проведені в 1890-х роках. Вважалося, що таким чином можна зцілити людей, що страждають від психічних захворювань. Під час піку популярності лоботомії, який припав на 1940-50 роки, таких операцій тільки в Британії було проведено близько 40 тисяч.

А трохи пізніше невролог Уолтер Фрімен розробив метод, який дозволяв обходитися без свердління черепа. Він називався “Трансорбітальна лоботомія”. Пацієнта за допомогою електрошоку приводили в несвідомий стан, після чого інструмент, що нагадує ніж для розколювання льоду, вводився в мозок через щілину над очним яблуком. Після цього рухом рукоятки вперед-назад розсікалися волокна лобових часток. Потім та ж процедура повторювалася з іншого боку.

Звичайно, що нічого окрім порушення роботи головного мозку, така процедура не приносила. Люди перетворювалися на рослини, позаяк робота мозкових півкуль в нормальному режимі, окремо одна від одної – не можлива.

4. ЛСД-терапія

ЛСД терапія

Протягом 1950-х і на початку 60-х вчені, досліджуючи ЛСД, дійшли до висновку, що цей препарат можна використовувати при лікуванні алкоголізму, шизофренії і виправленні злочинної поведінки. Незважаючи на те, що сьогодні у більшості людей ЛСД не викликає більше асоціацій з користю для здоров’я, норвезькі вчені до цих пір працюють над тим, щоб навчитися застосовувати його для лікування алкоголізму і шизофренії.

5. Стрічковий черв’як (глисти)

Стрічковий черв'як (глисти)

У 1950-х люди стали навмисно заражати себе солітерами, щоб скинути вагу.

Ідея полягала в тому, що солітер – паразит, отже, він відбирає у вашого організму те, що ви їсте. А тому Вважалося, що паразити приймали на себе більшість калорій, які споживала людина.

Однак результатом присутності паразита виявилася не тільки втрата ваги, але і болі в животі, головні болі, слабкість, нудота, діарея, запори, здуття і дефіцит корисних речовин. Крім того, черв’як далеко не завжди залишався в шлунку. Іноді він подорожував по всьому тілі, включаючи мозок, що могло закінчитися найсумнішим результатом.

6. Кокаїн

Кокаїн

Крім Кока-Коли, кокаїн входив до складу величезної кількості різних медикаментів. Його ейфорійно, збудливий і болезаспокійливий ефект дозволив йому заробити популярність як ідеальне доповнення для здорового способу життя, особливо якщо вам потрібно трохи підбадьоритися.

Задовго до появи наркокартелів і початку воєн між наркоторговцями, кокаїн вважався диво-травою, яка зцілює все на світі і оспівувався кокаїн як найбільша чудодійна медична речовина.

7. Радіоактивні напої

Радіоактивні напої

На початку 1900-х років люди вважали радіоактивність виключно корисним явищем. Вони із задоволенням купували заражені радіацією предмети – підвіски з радію від ревматизму, уранову ковдру від артриту, радіоактивну косметику проти старіння, радіоактивну воду і так далі.

Особливою популярністю радіоактивна вода стала користуватися, коли радіація була виявлена ​​в термальних мінеральних джерелах, відомих своїми цілющими властивостями.

Люди вирішили, що радіація у воді – явище природне і, само собою, знайшлися ті, хто вирішив на цьому заробити. Почалася жвава торгівля зараженими напоями. Відомий промисловець Ебен Байерс, за його власним твердженням, випивав в той час не менше трьох пляшок на день. А в 1932 році Wall Street Journal присвятив Байерсу і його радіоактивній воді велику статтю під назвою «Результат від вживання напою здавався чудовим, поки він не позбувся більшої частини своєї щелепи».

8. Хрящ акули

Хрящ акули

Акулячі хрящі продавалися в якості добавки, що допомагає при лікуванні раку.

У 1950-х роках хірург Джон Прудден зайнявся вивченням можливостей використання хрящів різних тварин у медичних цілях. Через деякий час він заявив, що зумів домогтися зменшення пухлин і знайшов спосіб лікування раку. Результати його досліджень ніхто більше не повторював і не перевіряв. А слова сприйнялися за дійсність. Також вийшла у світ книга «Акули раком не хворіють» (1992), після якої в альтернативній медицині лікування раку акулячими хрящами стало надзвичайно популярним явищем.

Головна ідея книги полягала в тому, що дослідження показали що акули не хворіють на рак, а їх скелет майже повністю складається з хрящів, відповідно, в цих хрящах міститься щось, що здатне захистити від цієї страшної хвороби.

Подальші наукові дослідження не виявили в хрящах ніякої користі для організму людини. Зате з тих пір було виявлено 42 акули з раковими пухлинами.

9. Героїн як засіб від кашлю

Героїн як засіб від кашлю

Героїновий сироп від кашлю був розроблений лабораторією Bayer (хімічна та фармацевтична компанія) в 1898 році і відразу став користувався великим успіхом. Його виробництво припинилося тільки в 1910 році, коли виявилися, що його властивості звикання значно вищі, ніж передбачалося спочатку.

10. Кровопускання

Кровопускання

Століттями медики використовували кровопускання для полегшення стану пацієнтів при цілому ряді захворювань, включаючи запалення легенів, жар, біль у попереку, ревматизм, головний біль, меланхолія і т.д.

За допомогою такої процедури лікувалися ще древні єгиптяни, римляни і греки, і її популярність тривала аж до початку 19 століття. Первісна ідея полягала в тому, що захворювання викликає злий дух, якого можна випустити з тіла разом з порцією крові хворого. Пізніше кровопускання здавалося лікарям необхідним для підтримки балансу рідин, порушення якого вони вважали причиною всіх проблем зі здоров’ям.

Проте така процедура залишає людський організм ще беззахисним до хвороби, справа у тім, що імунна система і здатність організму до боротьби із шкідливими мікроорганізмами, ховається саме у крові. А чим менше її буде – тим менше сил для боротьби. Це вже не говорячи про те, що на відновлення організм потребує додаткової енергії, якої у хворого мізер.

Джерело: Українські статуси
Читайте також:

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

captcha