Статуси за темою:

Бензин чи дизель?

Мова йтиме про автомобілі. Рано чи пізно подібне запитання виникатиме, ледь не у кожного чоловіка і точно у кожного автомобіліста-початківця, який постав перед вибором першого власного автомобіля – бензин чи дизель?

Бензин чи дизель?

Який купити автомобіль – на дизельному двигуні чи на бензиновому? В Україні звичніше купляти авто на бензині, ледь не 80% машин працюють саме на цьому виді палива, проте статистика Європи дещо інша, там більше полюблять дизельні автомобілі. Якщо дивитись на ціну, то стає зрозумілим чому – дизельні дорожчі. Хоча різниця в ціні швидко зникає на заправках 🙂 Але окрім ціни, яка ще різниця між дизельними та бензиновими автомобілями?

Перш за все це конструкція та принцип дії самих двигунів. У бензинових запалювання відбувається за допомогою електричної іскри, від якої спалахує суміш бензину з повітрям. У дизельному двигуні, солярка спалахує від гарячого, попередньо стисненого повітря. Через це двигун “дизеля” є значно простішим.

Основні переваги дизельних двигунів:

  1. економічність – двигуни на солярі менше гріються, а їхній ККД на 30-50% більший за бензинові мотори, відповідно такі авто менше “їдять”;
  2. надійність – через простішу будову, деталі дизельних двигунів менше зношуються, за статистикою вони “живуть” вдвічі довше;
  3. ціна на паливо – дизпаливо коштує менше, ніш найгірший бензин, якщо їздити багато це доволі відчутно;
  4. екологічність – вихлопні гази вдвічі безпечніші, за бензинові продукти згоряння.

Основні недоліки дизелів:

  1. якість палива – дизелі потребують відмінної якості палива, інакше може зіпсуватися двигун.
  2. обслуговування – як і вартість самого автомобіля, його обслуговування дорожче від бензинових авто на 20-30%;
  3. комфорт – через те, що дизелі менше гріються, взимку буде важко прогріти салон. Також на прогрівання мотору тратиться більше часу. Вам доведеться звикнути до характерного постукування в двигуні.

Через постійний ріст цін на бензин та більшу усвідомленість людей в екологічних питаннях, у світі все більше та більше стають популярними автомобілі на дизельних двигунах. Україна не пасе задніх і останніми роками, частка дизелів на авторинку України, зросла вдвічі. Виробники автомобілів давно дослідили настрої автолюбителів, та стараються виробляти популярні моделі у двох варіантах, щоб задовільнити усі смаки.

Отже якщо ви уже визначилися що краще – бензин чи дизель, можна сміливо робити покупку авто. Але ніхто краще не порадить яку машину купити, як люди з досвідом. Власники автомобілів “до кісточок” ознайомленні з причудами тої чи іншої моделі, тож не забудьте з ними порадитись.

Джерело: Українські статуси
Читайте також:

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

captcha