Статуси за темою:

Історія виготовлення бетону

Людство завжди прагнуло жити у комфорті, а для цього потрібно було житло, де його б людина могла влаштувати. За зорі виникнення людини, цим житлом були печери, та випадкові печеровидні природні утворення. Така домівка могла захистити первісну людину від хижаків. Пізніше, після освоєння обробки матеріалів, люди почали складати будинки з каменю та дерева. Процес був трудомістким та довготривалим, тому людина створила технології, які б давали можливість швидко та якісно створити матеріал, який би був легкий в обробці і водночас міцний. Так з’явився бетон!

Історія виготовлення бетону

Насправді історія виникнення бетону настільки давня, що ніхто точно не знає, коли він з’явився у технологічному арсеналі людства. Прийнято, що перший бетон був застосований близько VII тисячоліття на березі Дунаю (сьогоднішня Югославія). Там археологи розкопали стародавню кам’яну хатину, підлога якої, вилита з бетону д складу якого ввійшли гравій та червонувате місцеве вапно. Перші бетонні суміші вироблялися з природних, можна сказати підручних матеріалів. Зазвичай це була глина, вапно, або в’язкий ґрунт (наприклад мул з дна річок чи озер).

Перші бетонні споруди, які дозволяли формувати будь-які форми, були не надто міцними. А тому, з часом, коли будинки почали рости, ускладнюватися, а також потребували більшого захисту та міцності, почали розвиватися штучні суміші. Так історія бетону намертво пов’язалася з історією цементу (подріблені в порошок тверді породи), та будівельними сумішшями. Перші штучні матеріали, активно застосовувалися древніми великими цивілізаціями (3 тис. до н.е.): Індія, Китай, Єгипет. Технологія бетоноутворення у ті часи, була дещо іншою, ніж сучасна. Спочатку у траншеї чи ями засипали уламки битого каменю або гальку, а вже після цього заливали розчин з глини, піску, гіпсу чи бітуму. З часом ці бетоноформи затвердівали і робились міцними, як кам’янь. Таким чином древні робили не лише підлоги, але й фундаменти, та навіть стіни! До речі, відома у всьому світі – Велика Китайська Стіна, побудована в основному з бетону!

Французький хімік, Джозеф Давидович, після дослідження матеріалу єгипетських пірамід, висунув цікаву гіпотезу. За його словами, усі піраміди побудовані з бетону, він визначив його склад з 13-ти інгрідієнтів. Таким чином, єгиптяни могли доволі швидко будувати міцні мегаспоруди, з матеріалу який легкий та простий в обробці.

Піраміди Єгипту з бетону

Великий прорив в історії розвитку бетону, зробили римляни. Вони використовували в якості основи матеріал, який подібний до сучасного цементу. Саме завдяки розвитку бетоноутворюючих матеріалів, римська імперія прославилася розквітом архітектури. Однією із найбільш показових бетонних споруд римлян – Колізей! При побудові якого, було використано три види бетону та різні технології його кладки.

Нажаль, після занепаду Римської імперії, відбувся і занепад бетонних технологій. Лише у 19 столітті, коли була винайдена технологія залізобетонування, світ масово і швико був знову захоплений цим видом будівництва. За основу бетону, взято цемент та щебінь, а залізна армована решітка, яка зварюється і заливається розчином, надає спорудам особливої міцності та стійкості. Виготовленням сучасного бетону відбувається за допомогою спеціальних машин. Переглянути приклад, та купити обладнання для виготовлення бетону за посиланням  https://www.ru.all.biz/proizvodstvennoe-oborudovanie-dlya-betonnyh-bgc2635.

Крім того, сучасний розвиток бетонних технологій дозволяє створювати не лише міцні, але й легкі конструкці. В Україні останнім часом стають популярними й енергозберігаючі бетонні матеріали або ж – теплоізоляційні. Все це через простоту і ефективність. Тому можна з упевненістю говорити про те, що бетонні технології у будівництві – це мабутнє!

Джерело: Українські статуси
Читайте також:

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

captcha