Статуси за темою:

Кальян – корисний, чи ні?

Кальян родом з Індії, де він має глибокі історичні та культурні коріння. В Індії, куріння кальяну має традиційну основу, яка супроводжується спеціальними ритуалами, тому куріння кальяну в Індії – це частина її великої історичної культури і ніхто не піддає сумніву необхідності чи доцільності цього процесу. Але, як і все, що набуває масового характеру – сучасний модний кальян втратив свою первозданну мету. Зараз  моді курити кальян для того, щоб просто розслабитись, чи хоч якось провести час в компанії. У нас кальян ввійшов у моду не так уже й давно, але все більше і більше, він стає схожим на звичайну звичку, як куріння, а не на ритуал чи спосіб релаксації. Тож чи варто так бездумно курити кальян, чи корисний кальян для людини і чим?

Кальян - корисний, чи ні?

Корисний чи шкідливий кальян?

Конструкція кальяну доволі складна, що заставляє дим, перш ніж увійти в легені, пройди довгий шлях фільтрації та охолодження. Спочатку дим проходить через посудину з рідиною, потім через довгий шланг і закінчення, що теж може мати фільтр. Таким чином більшість шкідливих смол та нікотину осідають у рідині, та на стінках курильних каналів. І дійсно, та дим з кальяну стає в рази безпечнішим за дим із звичайних сигарет. До того ж, в якості фільтра, можна заливати різні рідини, що  мають високу поглинальну здатність, очищуючи, таким чином, шкідливий дим ще більше. Крім того, зараз існують курильні сумішші, що зовсім не містять нікотину, або мають дуже низький його вміст, що дозволяє обирати самому – що курити. Також важливий той факт, що з кальяну, люди вдихають охолоджений, вологий дим, він не обпалює дихальні шляхи і не висушує їх.

З огляну на все вище описане, можна сказати, що кальян не шкідливий. Але для людина, що взагалі не курить, небезпека отруєння від каляну, все таки є. Мінімальна кількість нікотину та шкідливих речовин у кальяні, все тки залишається. Загалом, при хорошій фільтрації, година куріння кальяну, відповідає одній викуреній сигареті.

Як правильно курити кальян?

Щоби зменшити негативний вплив від куріння кальяну, потрібно дотримуватися мінімальних правил. Перш за все – це ретельна чистка кальяну і його трубок, після куріння. Це необхідно для того, щоб усі накопичені на стінках смоли, не потрапляли у дим при наступному сеансі куріння. Досвічені кальянщики не рекомендують у якості фільтрованої рідини, використовувати міцні алкогольні напої. Випари алкоголю, разом з димом, сприяють швидкому засвоєнню шідливих речовин, тому як фільтр вони виконують функцію навпаки. Найкращими рідинами для очистки дину є молоко та ароматичні олії. Слідкуйте за якістю курильних сумішей для кальяну, саме від них залежить загальна кількість отрути, яку ви приймете в організм під час куріння. Також не забувайте про те, де ви збираєтеся з друзями курити кальян. Якщо це громадські заклади для куріння кальяну, то обирайте лише якісні з високою репутацією https://che.dp.ua/category/kaljan/. Лише перевірені заклади стежать за чистотою та гігієнічністю, бо хто знає скільки людей і які саме курили кальян, з якого збираєтесь курити ви.

Курити кальян чи ні?

Яка відповідь на це запитання, кожен вирішує сам. Ніхто вас не може заставити це робири і заборонити теж. Якщо ж Ви вирішили з сигарет перейти на кальян, то це буде однозначно корисно для вас. Якщо компанія друзів вирішила гарно провести час за кальяном, спробувавши дотриматись усіх ритуальних правил та церимоній куріння кальяну у якомусь стилізованому спеціальному закладі – то чому б ні? Але якщо Ви людина, що не має у звичці дихати димом, чи людина, що позбулась цієї згубної звички і плануєте перетворити куріння кальяну у буденну справу, бо так модно і роблять усі, то є сенс задуматись, чи варто.

Джерело: Українські статуси
Читайте також:

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

captcha