Статуси за темою:

Ракова пухлина на Землі?

Ще в 60-ті роки в спеціальній доповіді підкомісії конгресу США з автоматизації значилося, що у життєвонеобхідному виробництві задіяно лише 10% населення. Решта – неконтрольовано роздута “сфера послуг” та “менеджмент”.

Людство - рак на планеті Земля

Грошові відносини, коли з’являється можливість створити достаток для всіх – гублять потенціал людства, займаючи людей безглуздою роботою “лиш би не бунтували”, і розтрачуючи непоправні ресурси на заплановане застарівання.

Будь-яка парадигма має свої межі застосування.

Грошові відносини дійсно допомагають наростити виробництво в умовах дефіциту і низької продуктивності праці, коли не дуже важливим є питання що виробляти, а масштаби людської діяльності настільки малі, що глобального впливу на навколишнє середовище не чинять. Так було у середньовіччі і аж до початку індустріалізації.

Однак, коли суспільство здатне забезпечити достаток, продуктивність праці та чисельність населення зростає настільки, що вплив на навколишнє середовище вже суттєвий – грошові відносини тоді стають просто згубні і ведуть цивілізацію до самознищення. Грошові відносини не мають механізмів визначення важливості та пріоритетності різних виробництв для довгострокового виживання, процвітання, та реалізації творчого потенціалу цивілізації. Як правило, люди, які присвятили життя захопленню контролю над фінансовими потоками і є фахівцями в управлінні громадською думкою, дуже зайняті лише цим ділом і є безграмотні у решті сферах людської діяльності – природничих науках, екології, астрофізиці, зоопсихології, біхевіоризмі, системному аналізі, а отже не мають необхідної світоглядної бази, щоб визначити цінність того чи іншого починання, при цьому керуючи розподілом ресурсів у світовому масштабі, вони не здатні спрямувати потоки новітніх досягнень з цих галузей на благо суспільства.

Тільки горизонтальна загальносвітова мережа міждисциплінарних науково-дослідних колективів з відповідним комунікаційним інтерфейсом здатна вирішувати такі завдання. Адже щоби визначити цінність чого-небудь – потрібно мати з чим його порівнювати, потрібен дуже широкий загальний фундаментальний та природничонауковий кругозір.

Але сьогодні система побудована так, що дійсно плідні вчені та інженери зайняті роботою настільки, що майже не мають часу на участь у суспільному житті, в той час як неписьменні дурні і демагоги, які захопили фінансові потоки, приймають глобальні рішення про пріоритети цивілізації, контролюють великі інфопотоки, розподіл ресурсів і т.д., а більша частина населення, що залишилася без роботи, тихо винищується, в той час як реально грамотні і працездатні працюють на знос і їм світ не милий.

В результаті маємо те, що маємо: виробляємо снікерси, кока-колу, тютюн, алкоголь, косметику, автомобілі, кулемети, танки, ядерні боєголовки, і т.д. В той час, коли люди в Африці мільйонами мруть від голоду, завдається непоправна шкода природним ресурсам і руйнуються тендітні екосистеми, що знижує несучу здатність планети, посилюється парниковий ефект, що веде до катастрофи планетарного масштабу хоч і не для наших дітей, але через кілька поколінь – точно. При цьому нехтуються космічні дослідження, і багато людей при владі настільки безграмотні, що нездатні зрозуміти, що Терраформування і заселення інших планет – не розкіш чи примха, а єдиний можливий шлях довгострокового виживання цивілізації. Коли реально нам потрібні – сонячні батареї, опріснювальні канали, гідропонні агрегати, мікроконтролери і промислові роботи, плавучі міста зі стійким морським фермерством і полями з вітряками, які створюють умови росту коралових рифів і не перекривають шлях тралам, астроінженерні споруди для безракетних запусків космічних апаратів, обладнані науково-дослідні лабораторії і т.д.

Тому Жак Фреско і розробив Ресурсо-Орієнтовану кібернетизовану Економіку та інші необхідні для її функціонування концепції Проекту Венера.

Нагадаємо, що перехід до РОЕ – лише один з 18 пунктів Цілей Проекту Венера.

Джерело: Українські статуси
Читайте також:

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

captcha