Статуси за темою:

Як боротися із комплексами в дитини?

Ніколи не залишайте дитину наодинці з її комплексами і наказуйте йому, що вона найкраща!

“Я не піду у двір” – сказав, насупившись, твій 6-річний син. “Чому?” Мовчить. Намагаєшся розпитувати – плаче. “Я буду грати сам. Я не хочу до дітей”. Ти в розгубленості. Адже ще недавно він із задоволенням грав у веселій дворової компанії, а коли ти кликала додому, випрошував ще 20, ні, хоча б 10 хвилин. І раптом все змінилося. Що сталося? Він голосно схлипує, і раптом знімає окуляри і зі злістю кидає на підлогу. “Не буду більше їх носити! У дворі сказали, що я Чотириокий”…

Як боротися із комплексами в дитини?

Дитячі комплекси? Як покласти край?

“Рижик, рижик, канапатець”

Все, що виділяє твоє чадо серед інших дітей, може стати основою для комплексів. Відстовбурчені вуха, окуляри, рудий колір волосся, заїкання, надмірна повнота, зайва повільність або навпаки гіперактивність – через все це однолітки дарують дитині образливі прізвиська, не хочуть приймати в гру, дражнять. Малюк розуміє, що він – не такий, як усі. Гірший, дурніший, потворніший. Він відчуває себе неповноцінним, уникає контактів з ровесниками, замикається в собі. Часом пробитися до заляканої, нещасної сутності, що поселилася в душі твоєї ще вчора життєрадісної дитини, дуже непросто. Але, озброївшись порадами психологів, ти зможеш допомогти їй.

Душевна розмова

Малюк швидше, ніж підліток, розповість мамі, що його мучить. Але і з тінейджером можна знайти спільну мову. Тобі потрібно створити спокійну, атмосферу, в якій народжується довіра. Задавай ненав’язливі питання: «Мені здається, останнім часом ти чимось засмучений. Можливо, я тобі допоможу». Іноді претензії дитини до самої себе смішні: занадто довгий ніс (при тому, що він абсолютно нормальний), криві зуби (такі ж, як у всіх). Але непомітний іншим недолік самій дитині здається величезною вадою. І одним вигуком: «так у тебе ж все в порядку!» Тут не допоможеш. У всякому разі, дізнавшись про причину невдоволення собою, вияви розуміння. Розкажи, що подібні проблеми були в дитинстві і в тебе. І разом розробіть план дій.

Більше діла – менше слів

Будь-яку проблему можна вирішити. Хоча б частково. Якщо комплекс дитини викликаний якимось візуальним дефектом, спробуйте його виправити. Наприклад, твоя дочка занадто повна, і її дражнять слоником. Чим без кінця повторювати “їж менше солодкого”​, краще запиши її на прийом до дитячого ендокринолога. Лікар визначить причини повноти (захворювання або неправильне харчування), розповість, якої дієту потрібно дотримуватися щоби схуднути, яким спортом краще зайнятися – і беріться за справу.

Лікарі допоможуть впоратися і з іншими проблемами: ортодонт виправить нерівні зуби, дерматолог допоможе позбутися прищів, окуліст випише контактні лінзи замість ненависних окулярів, а логопед попрацює над заїканням. Правда, втручання фахівця не повинно стати єдиним методом боротьби з комплексами.

А що робити, коли комплекси дитини стосуються її характеру і не мають зовнішніх проявів? Якщо сина дражнять боягузом, запиши його на карате або боротьбу. Дочку нарекли задавакою і не беруть в компанію? Вчи її спілкуватися з однолітками, виявляти до них інтерес і чуйність, ділитися. Твоя дитина занадто серйозна, захоплюється навчанням, і однокласники прозвали його занудою? Придумайте разом, як використовувати її знання, щоб підняти авторитет серед однолітків: наприклад, беручи участь у грі “Що ? Де ? Коли ? “.

Аргументи і факти

Ніщо так не діє на дітей, як авторитет їхніх кумирів і відомих особистостей. У президента США теж відстовбурчені вуха, але за нього голосували мільйони людей. Коли Сергій Сивохо брав участь у КВК, його повнота тільки грала на користь. Вага не стала перепоною і для успішної кар’єри на телебаченні ні йому, ні Руслані Писанці. Окуляри не завадили Кайлі Міноуг стати відомою співачкою, а Бреду Пітту – не менш відомим актором. Британського футболіста Девіда Бекхема взагалі публічно визнали очкариком року, і він тільки радіє такій популярності! А Герміона, подружка Гаррі Поттера, була рудою…

Подібні приклади допоможуть, коли справа стосується не тільки зовнішності, але й певних рис характеру . Голлівудського Рембо – Сильвестра Сталлоне – в дитинстві все дражнили слабаком, а відомого режисера Стівена Спілберга в класі вважали тупаком. Але вони впоралися зі своїми комплексами і домоглися визнання і слави!

Сеанси самонавіювання

Потрібно допомогти дитині сформувати позитивну самооцінку. Переконай її, що вона не тільки не гірша інших дітей, але і має ряд переваг, якими може пишатися. Можливо, син краще за всіх у школі грає у футбол або може підтягнутися на перекладині цілих 20 разів! А у дочки – дуже довгі вії, і вона чудово в’яже гачком. Щодня нагадуй дитині, що вона здатна на більше, сильна, що вона багато доб’ється у житті. Поясни їй, що немає сенсу ображатися на прізвиська – кого в дитинстві не наділяли ними? А на образливі дражнилки і зовсім не варто реагувати! І якщо дитина знайде, чим зацікавити однолітків, якщо вона буде відкритою, веселою, чуйною і доброзичливою, діти із задоволенням приймуть її в свою компанію.

Дев’ять правил успішної боротьби з комплексами

Ніколи не залишай дитину наодинці з її комплексами. Покажи, що її невдачі турбують тебе не менше, ніж її саму, але ти знаєш: з будь-якої ситуації є вихід. Скористайся нашими порадами.

1.Не ігноруй проблему дитини, кажучи: “Нічого страшного”, “Мені б твої турботи”.
2.Скажи, що ти розумієш і любиш її.
3. Размовляй з дитиною стільки, скільки їй потрібно, але не перестарайся: її комплекс не повинен стати темою №1, бо це тільки погіршить ситуацію.
4.Ніколи при сторонніх і навіть при родичах не згадуй про комплекс дитини в стилі: “Оленька вважає, що у неї дуже довгий ніс. По-моєму, відмінний носик!”.
5. Якщо дитина перший раз іде в школу, попередь педагога про можливість прихованого конфлікту з однокласниками. Знаючи про це, вчитель допоможе дитині знайти друзів, буде до нього більш чуйним і уважним.
6. Хвали малюка і підбадьоруй підлітка за кожну перемогу над комплексом, заохочуй його до подальших стараннях.
7. Поможи дитині знайти друзів серед ровесників. Запроси однокласників додому і придумай для них цікаві конкурси, організуй розважальний вечір у школі. Але важливо – не переборщити з турботою, щоб до прізвиськ дитини не додалося ще одне: мамин синочок.
8. Вчи сина чи дочку правильно себе підносити, піклуватися про гігієну, приховувати недоліки фігури одягом.
9. Переконуй дитину в тому, що вона – найкрасивіша, найрозумніша і найкраща у світі!

Увага , батьки!

Віолетта Левіна , психолог:
Усі дитячі комплекси умовно можна розділити на три типи:
– пов’язані із зовнішністю,
– зі складом характеру,
– із соціальним статусом (відсутність дорогого одягу, мобільного телефону і т.д.).

У будь-якому випадку, якщо самостійно перемогти їх не вдається, і дитині, і його батькам необхідна консультація професійного психолога. Мамам і татам потрібно знати, що найчастіше вони самі сприяють формуванню у дитини комплексів. Безневинні зауваження, наприклад, “Тобі більше йдуть довгі спідниці, бо в тебе ноги повненькі” або “Ти що, слабак? А ну, дай йому здачі!” змушують дитину думати, що вона гірша за інших і ведуть до низької самооцінки, а це програмує її поведінку в колективі на довгі роки. Відмінна профілактика комплексів – творчість, активне життя, спілкування з однолітками в гуртках, спортивних студіях.

Джерело: Українські статуси
Читайте також:

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

captcha