Статуси за темою:

Як стати лідером?

Навіть бізнесмени, котрі мають певні успіхи у своєму бізнесі можуть бути не лідерами, а людьми, що копіюють чужий досвід. Тому для найкращого успіху, та найкращого ґрунту під ногами для справжньої особистості, необхідно стати справжнім лідером! Але як стати цим лідером?

Як стати лідером?

1. Потрібно знайти мету

Це та риса, яка об’єднує всіх лідерів. У кожного видатного лідера є чітка мета, водночас середнячки просто оголошують свою роботу, як просто роботу. Мета у лідера стає паливом, енергією, що розганяє його пристрасть та запал до своєї роботи. Саме ці компоненти озброюють лідерів конкурентною перевагою над тими, хто не усвідомлює цей зв’язок.

Найкращі лідери поділяють спільні цілі, поширюють власні цінності і вирівнюють діяльність організації. Ці три елементи вибудовують основу для стійкої корпоративної культури. Керівники, що не здатні об’єднати людей навколо цих трьох компонентів, сіють хаос в компанії і в кінцевому результаті опиняються за бортом. Великі лідери вибудовують культуру за своїм дизайном та строктурою, іншими словами – налаштовують під себе. Середняки дозволяють корпоративній культурі розвиватися своїм ходом.

Приклади багатьох бізнесів вчать, що мета призводить до прибутку, а не навпаки. Видатні лідери розуміють це, а середняки – ні. Лідери, якими рухає прибуток, можуть бути успішними протягом одного сезону, але в кінцевому результаті вони приходять до того, що прибуток не може стати довгостроковою і стійкою метою. Найкращі лідери керуються не прибутком, а цілями, і ця філософія їх винагороджує. Сильна об’єднуюча мета витримає будь-які потрясіння!

2. На першому місці завжди – люди

Лідери нічого не варті без людей! Іншими словами, люди можуть зробити вас лідером, а можуть і зламати вас. Вам слід поважати людей, завойовувати їх довіру і лояльність, інакше лідером вам не бути. Ви можете розглядати людей як ресурс для експлуатації, а можете як особистостей, які бажають розвиватися і самовдосконалюватися. Ви можете вважати себе доглядачем чи контролером своїх співробітників або ж бути одним з команди, чия робота полягає в тому, щоб служити співробітникам, вчитися у них і робити їх життя кращим під вашим керівництвом.

Найкращі лідери не закривають людей в коробці, вони звільняють людей від коробки. У кінцевому результаті, завдання лідера – не дістати якомога більше послідовників, а поширити лідерство повсюдно в компанії. Лідери-середняки присвячують час масштабуванню процесів, систем і моделей, а справжні лідери – масштабують лідерство.

3. Підвищувати свою обізнаність

Великі лідери знають сильні і слабкі свої сторони, також і організації, культури, емоційних відносин. Для них прислухатися, та залучати людей до лідерства набагато цінніше, ніж порожня балаканина. Для справжніх лідерів чутливість важливіша за черствість. Врісноваженість важливіша за гординю. Лідери, що впадають в ступор, коли їх усезнайство розбивається об чиюсь незгоду, обманюють хіба що тільки себе.

Великі лідери уникають пасток і білих плям, в які так часто потраплюють лідери-середняки. Лідери, які вибирають життя в міхурі власного мислення і не розуміють силу інших думок, ускладнюють життя оточуючих. Готовність до того, що ваша позиція і думка можуть бути оскаржені, – це ознака сили, а не слабкості.

Найпотужніший аспект навчання, який часто не враховується – це забути про те, чого вчився. Лідери, які відмовляються змінювати свою думку, гарантують тільки один результат – відсутність росту і розвитку.

4. Уникати складнощів

Складність – ворог, а не друг лідера. Життя великих лідерів присвячене усуненню або спрощення складного. У той же час середняки прирікають себе і тих, хто йде за ними, жити в складнощах. Складність душить інновації, уповільнює розвиток, закриває ворота прогресу і погано позначається на культурі. Складність дорога в обслуговування і вона неефективна.

Важко сперечатися з фактом, що ми живемо в складному світі і багато отримують прибуток із складних схем. Однак великі лідери розуміють, що можливості і прибуток виникають зі складності за рахунок спрощення, а не додавання нової складності. Багато приписують вислів «Простота – це закінчення складності» Альберту Ейнштейну, хоча виголосив її Леонардо да Вінчі, в будь-якому випадку – обидві видатні персони мають рацію.

5. Зачіпати приватне

Кожен хоч раз у житті чув «Це просто бізнес, нічого особистого». Великі лідери усвідомлюють, що немає нічого більш особистого, ніж керівництво. Вони розуміють – не буде контакту, не буде і лідерства. Середняки утримують дистанцію між собою і підлеглими. Великі – наглядають і піклуються про своїх людей.

Лідери-середняки сприймаються як великі керівники. Видатні лідери сприймаються як великі люди. Вони розуміють, що перейти на особисте і проявити співчуття – це не слабкість, а неймовірна сила.

Гранична продуктивність досягається не за рахунок їзди на чужих спинах, а за рахунок того, що ви допомагаєте іншим стати успішнішими. Ставтеся до людей так, немов від їхньої роботи залежить ваше життя.

Реальність така, що лідером може стати кожен, але лише деякі стають великими лідерами і людьми. Чи будете ви і далі просто відзначатися на робочому місці чи все ж станете хорошим лідером? Обміркуйте це!

Джерело: Українські статуси
Читайте також:

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

captcha