Статуси за темою:

Цікаві факти про температуру

Вам колись було цікаво яку найвищу температуру люди зустрічали на Землі, а найнижчу? І взагалі яка максимальна та мінімальна температура у нашому Всесвіті? Відповіді на ці запитання цитаємо у підбірці цікавих фактів про температуру!

Цікаві факти про температуру

1) Найвища температура, що коли-небудь була створена людиною, ~ 10 трлн. К (що приблизно рівняється з температурою Всесвіту в перші секунди його життя). Була досягнута в 2010 році при зіткненні іонів свинцю, прискорених до близькосвітлових швидкостей. Експеримент був проведений на Великому Адронному Колайдері.

2) Найвища теоретично можлива температура – температура Планка. Вищої за неї, за сучасними уявленнями фізики, в природі не існує і не може існувати! Бо надання додаткової енергії ситемі, нагрітої до цієї найвищої температури не збільшує швидкості частинок у ній, а тільки породжує нові зіткнення цих частинок, при цьому число частинок в системі росте, а разом росте і маса системи. Можна вважати, що це температура “кипіння” фізичного вакууму. Вона приблизно дорівнює 1.41679(11)·10^32 K (приблизно 142 нонілліони K).

3) Поверхня Сонця має температуру близько 6000 K.

4) Найнижча температура, що була досягнута людиною, отримана в 1995 році Еріком Корнеллом і Карлом Віманном із США при охолодженні атомів рубідію. Вона була вищою від абсолютного нуля менш ніж на 1/170 мільярдну кельвіна (5,9·10^(−12) K).

5) Рекордно низька температура на поверхні Землі -89.2°С, була зареєстрована на радянській внутрішньоконтинентальній науковій станції Схід, в Антарктиді (висота 3488 м над рівнем моря) 21 липня 1983 р..

6) Рекордно висока температура на поверхні Землі + 56,7˚C, була зареєстрована 10 липня 1913 р. на ранчо Грінленд в долині Смерті (штат Каліфорнія, США).

7) Насіння вищих рослин зберігає свою здатність проростати і продовжувати свій рід, навіть після охолодження до -269 ° C. (наприклад мохи, папоротеподібні).

Джерело: Українські статуси
Читайте також:

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

captcha